رونمایی شرکت استون مارتین از فناوری آینه عقب خودرو با نقطه کور صفر

مشخصات لپ تاپ گیمینگ دل INSPIRON G5-5500

تاکنون شرکت های خودروسازی مختلفی مشغول طراحی قابلیت هایی هستند تا کاربران بتوانند تمام دوربین های بخش های مختلف خودرو را یکجا روی مانیتور مشاهده کنند. اکنون شرکت استون مارتین تصمیم دارد تا از آینه عقب خودرویی رونمایی کند که قادر به تصویربرداری ویدئویی است و می تواند مشکل نقاط کور هنگام رانندگی را به طور کامل برطرف کند.

فناوری مذکور «Full Display Mirror» نام گرفته و این شرکت انگلیسی هفته آینده در نمایشگاه CES ۲۰۲۰ آن را رونمایی می کند. این آینه عقب با همکاری شرکت Gentex (تولید کننده قطعات خودرو) ساخته شده که تصاویر سه دوربین ویدئویی را یکپارچه می کند. دو دوربین ویدیویی به آینه بغل های خودرو متصل هستند و یک دوربین دیگر به سقف وسیله نقلیه متصل می شود. به این ترتیب راننده می تواند ویدیوهایی زنده از آنچه پشت سرش اتفاق می افتد را ببیند.

آینه عقب خودرو

آینه عقب خودرو

 

ویدیوهای هر سه دوربین ترکیب شده و در چند نما روی آینه خودرو نمایش داده می شود. راننده می تواند با توجه تمایل خود، نمای مورد نظر خود از هر دوربین را بزرگتر کند. اگر راننده بخواهد تصاویر ویدئویی را قطع کند، می تواند آینه را به حالت اولیه برگرداند. همچنین اگر شرایط آب وهوایی روی تصاویر دوربین ها تاثیر بگذارد، این سیستم به حالت آینه ساده تغییر می کند. آستون مارتین قصد دارد نسخه ای از این فناوری که مجهز به یک دوربین است را در خودروی DBS GT Zagato ۲۰۲۰ یکپارچه کند.

 

 

 

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

 

 

 

منبع : engadget

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *