حذف نرم افزار ادوبی فلش از نسخه جدید ویندوز 10

DELL XPS 13-9380

به تازگی ویندوز 10  در راستای سیاست‌های خود در زمینه حذف کامل ادوبی فلش، این نرم‌افزار را با به‌روزرسانی اختیاری ویژه‌ای از این سیستم‌عامل حذف کرده است.

مایکروسافت به‌تازگی به‌روزرسانی اختیاری جدیدی را برای ویندوز 10 عرضه کرده است که با نصب آن ادوبی فلش از این سیستم‌عامل به‌صورت کامل حذف می‌شود و امکان نصب مجدد آن وجود نخواهد داشت.

به نقل از  engadget، این به‌روزرسانی که با کد KB4577586 شناخته می‌شود تنها آن نسخه از فلش را حذف می‌کند که با ویندوز 10 همراه شده است و نسخه‌های مستقل این نرم‌افزار که شما آن را به‌صورت جداگانه نصب کرده‌اید همچنان برقرار خواهند ماند. همچنین فلش از مایکروسافت اج و مرورگرهای دیگر نیز حذف نخواهد شد.

 حذف نرم افزار ادوبی فلش از نسخه جدید ویندوز 10

پشتیبانی ویندوز 10 از فلش در پایان سال میلادی جاری تمام خواهد شد و همچنین از ماه دسامبر به‌روزرسانی جدیدی نیز برای اینترنت اکسپلورر 11 و نسخه غیر کرومی اج عرضه نخواهد شد. جدیدترین نسخه اج که از موتور کروم گوگل استفاده می‌کند نیز از ژانویه 2021 به پشتیبانی از فلش خاتمه می‌دهند.

مایکروسافت در این رابطه اظهار کرده است که:« ما این به‌روزرسانی را پیش از پایان پشتیبانی عرضه می‌کنیم تا به کاربران در تست و تصدیق محیطشان در زمینه هر تأثیری که ممکن است با حذف ادوبی فلش پلیر به وجود آمده باشد، کمک کنیم.» این کمپانی ماه گذشته زمان‌بندی جدیدی را برای پایان فلش عرضه کرد و در آن اعلام کرد که ابزار حذف فلش احتمالا در اوایل سال 2021 به‌عنوان گزینه‌ای اختیاری در Windows Update عرضه می‌شود.

بعد از چند ماه و در تابستان 2021این قابلیت به‌صورت پیشنهادی درمی‌آید و درنهایت مایکروسافت فریم ورک های توسعه‌دهندگان مرتبط به فلش، سیاست‌های گروهی و رابط‌های کاربری را از مرورگر غیر کرومی اج و اینترنت اکسپلورر 11 حذف خواهد کرد. این کار از طریق به‌روزرسانی تجمعی در چندین نسخه ویندوز از جمله ویندوز 10 و 8.1 انجام می‌شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.