استوری در اینستاگرام | آموزش چگونه پست های اینستاگرام را استوری کنیم؟2020

استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام

میلیون ها کاربر در روز از قابلیت استوری در اینستاگرام استفاده می‌کنند و بسیاری از شرکت‌های بزرگ و افراد مشهور و اینفلوئنسرها از آن در راستای افزایش ارتباط با مخاطبان بهره می برند.در این گزارش دلیران شما را با روش استوری کردن پست های اینستاگرام آشنا می کند.

استوری در اینستاگرام | یکی از این قابلیت‌هایی که توانست محبوبیت بسیاری در میان کاربران اینستاگرام کسب کند، امکان به اشتراک گذاری استوری بود که به کاربران این امکان را می‌دهد به جای اشتراک‌گذاری پست‌های ماندگار و طولانی مدت، استوری‌های کوتاه مدتی که تنها ۲۴ ساعت دوام دارند، را منتشر کنند.

طبق گزارش‌های منتشر شده بالغ بر ۳۰۰ میلیون کاربر در روز از قابلیت استوری در اینستاگرام استفاده می کنند و بسیاری از پیج‌های مهم اعم از شرکت‌های بزرگ و افراد مشهور و اینفلوئنسرها از آن در راستای افزایش ارتباط با مخاطبان بهره می برند.

استوری در اینستاگرام

حالا در گزارش وب سایت buffer، به یکی از سوالات کاربران در خصوص تبدیل یک پست به استوری پاسخ داده می‌شود که به شرح مراحل زیر است:

۱. در ابتدا به علامت ارسال پست مورد نظر رفته و با ضربه زدن روی آن قسمت ارسال به مخاطبان و دوستان خود را در دایرکت مشاهده می‌کنید.

۲. دربالای این صفحه و پیش از مشاهده نام دوستان و مخاطبان خود عبارتی را تحت عنوان تبدیل استوری از این پست می‌بینید.

۳. با ضربه زدن بر روی این عبارت شما به صورت خودکار به قسمت استوری رفته و عکس پست مذکور که در زیر آن آدرس و نام کاربری مربوطه نیز ذکر شده است، را در قسمت استوری صفحه خود مشاهده خواهید کرد.

۴. حالا می توانید در صورت تمایل یک استیکر یا متن به آن اضافه کرده و آن را به عنوان استوری در صفحه کاربری خود به اشتراک بگذارید.

استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام

استوری در اینستاگرام|نکته جالب توجه در این کار آن است که کاربران باید دقت داشته باشند که تنها برای صفحات اینستاگرامی که به صورت عمومی و همگانی(public accounts ) هستند این کار قابل انجام است و در صورتی که اکانت خصوصی (private account) باشد کاربران قادر نخواهند بود پست مورد نظر را تبدیل به یک استوری قابل مشاهده برای دوستان و مخاطبان خود کنند.

منابع دیگر

مدتی است که کاربران اینستاگرام پس از آپدیت کردن نرم افزار، با یک قابلیت جدید در اینستاگرام مواجه شده اند و آن قابلیت استوری (Story) است.

آموزش قراردادن استوری در اینستاگرام + عکس

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران در خصوص استوری اینستاگرام و نحوه استفاده از آن سوالات زیادی دارند تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با استوری اینستاگرام آشنا کنیم و نحوه ساختن یک استوری را به شما آموزش دهیم.

همچنین به شما یاد خواهیم داد چطور چند عکس را در استوری اینستاگرام قرار دهید. لازم به ذکر است که برای استفاده از این قابلیت باید اینستاگرام خود را آپدیت کنید.

قابلیت استوری (Story) در اینستاگرام چیست ؟

اگر از نسخه جدید اینستاگرام استفاده می کنید حتما با دایره هایی در بالای صفحه برنامه مواجه شده اید که تصویر دوستان و فالوورهای شما در آن مشخص است. این ها در حقیقت همان استوری هایی هستند که دوستان شما ساخته اند و شما با لمس کردن آن ها می توانید آن را مشاهده کنید.

استوری در انگلیسی به معنای داستان است و در اینجا هم به معنی قرار دادن تصاویر و ویدئوها به صورت موقتی در اینستاگرام است. تصاویر و ویدئو هایی که در قسمت استوری قرار داده می شود تنها برای ۲۴ ساعت قابل مشاهده هستند و پس از آن پاک می شوند.ضمنا استوری‌ها در پروفایل فرد نمایش داده نمی شوند.

عددی که در بالای صفحه استوری‌ها مشاهده می کنید به معنای میزان ساعت سپری شده از شروع استوری است.

نحوه گذاشتن استوری در اینستاگرام

برای قرار دادن استوری اینستاگرام مربوط به خود به علامت + در کنار Your Story در بالای صفحه اشاره کنید. حال می توانید تصویری از خود یا محیط اطراف خود بگیرید. همچنین می توانید تصویری از مجموعه تصاویر موجود در گوشی خود انتخاب کنید.

برای انتخاب یک تصویر انگشت خود را از پایین به بالا صفحه بکشید. همانطور که می بینید تصاویر ذخیره شده در گوشی شما به نمایش در می آیند که می توانید آن ها را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب تصویر یا گرفتن تصویر جدید، می توانید انگشت خود را به سمت چپ یا راست تصویر بکشید تا افکت های مختلفی بر روی تصویر خود ایجاد کنید. همچنین از بالای صفحه و انتخاب Aa می توانید بر روی تصویر خود متنی بنویسید.

اگر هم دوست داشته باشید می توانید به وسیله عکس قلم بالای صفحه، نسبت به نوشتن متن به صورت دستی توسط انگشتان خود اقدام کنید. همه این کارها را که انجام دادید وقت آن رسیده است که استوری خود را منتشر کنید.

برای انتشار استوری خود گزینه Send to در پایین صفحه را انتخاب کنید و در قسمت بعد Share را بزنید. به این ترتیب شما هم یک استوری ساخته اید.

نحوه گذاشتن چند عکس استوری در اینستاگرام

  1. برای گذاشتن چند استوری در اینستاگرام و قرار دادن چند تصویر یا ویدیو برای استوری به صورت پشت سر هم، به ترتیب مراحل زیر عمل خواهیم نمود:
  2. ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کرده و اولین استوری خود را با استفاده از آموزش بالا، روی اینستاگرام قرار دهید.
  3. پس از گذاشتن استوری اول خود، به صفحه اصلی اینستاگرام رفته و از بالای صفحه و در سمت چپ، گزینه شبیه به دوربین را انتخاب نمایید.
  4. یک تصویر یا ویدیو را با استفاده از دوربین گوشی ضبط کرده و یا با استفاده از گزینه گالری در قسمت پایین و سمت چپ صفحه، یک تصویر یا ویدیو را انتخاب نمایید.
  5. پس از انتخاب تصویر مورد نظر، با استفاده از گزینه های معمول در بالای تصویر، می توانید، استیکر به تصویر اضافه نموده و یا آن را ویرایش کنید.
  6. در پایان گزینه Your Story را از قسمت پایین و سمت چپ صفحه، انتخاب نمایید تا تصویر انتخابی به عنوان دومین استوری شما قرار بگیرد. به این ترتیب به سادگی قادر به گذاشتن چند استوری در اینستاگرام خواهید بود.
استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام

همانطور که در تصاویر بالا نیز مشخص است با استفاده از همین چند مرحله ساده، شما قادر خواهید بود تا دو یا چند تصویر را به عنوان استوری اینستاگرام خود قرار دهید و به این ترتیب به سادگی لحظات خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

چگونه پست را استوری کنیم : اشتراک گذاری پست اینستاگرام در استوری(استوری در اینستاگرام)

اینستاگرام را باز کنید و بر روی آیکون Share در پایین پستی که می خواهید به اشتراک بگذارید ضربه بزنید. این آیکون در کنار دکمه ی کامنت قرار دارد. با زدن بر روی این دکمه منوی اشتراک گذاری باز می شود که به شما اجازه می دهد تا پست را به دوستانتان ارسال کنید.

در این منو گزینه Add post to your story را مشاهده خواهید کرد، بر روی آن ضربه بزنید.

استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام
استوری در اینستاگرام

پنجره اشتراک گذاری دیگری باز خواهد شد و گزینه ی Your Story را در بالا مشاهده خواهید کرد. بر روی دکمه ی share ضربه بزنید تا پست را در استوری اینستاگرام خودتان به اشتراک بگذارید.

استوری در اینستاگرام|این استوری را هر زمانی که بخواهید می توانید حذف کنید. همانند تمام عکس هایی که در استوری‌تان به اشتراک می گذارید، این این پست نیز بعد از ۲۴ ساعت حذف خواهد شد.

آموزش اضافه کردن Location به استوری در اینستاگرام

استوری در اینستاگرام

چون که بدون شک همه ما دوست داریم تصاویر یا ویدیوهای خود را به بهترین شکل ممکن با دوستان خود به اشتراک بگذاریم. حالا اینستاگرام یک امکان کاربردی دیگر را نیز در ارتباط با استوری‌های خود در اختیار کاربران قرار می دهد.

با استفاده از آن شما می توانید موقعیت مکانی (Location) خود را نیز به استوری‌تان اضافه کنید تا دوستان قادر به مشاهده ی آن بوده و در صورت کنجکاوی حتی موقعیت دقیق تر را بر روی نقشه باز کنند.

به این منظور اول از هر چیزی مطمئن شوید که قابلیت مکان یابی گوشی شما فعال باشد. این گزینه که با نام Location شناخته می شود را می توانید از داخل تنظیمات یا مرکز کنترل در آی او اس یا نوار اطلاع رسانی در اندروید روشن یا خاموش کنید.

به عنوان مثال در دستگاه اندرویدی شما به احتمال زیاد گزینه ی موقعیت مکانی در نوار اطلاع رسانی قرار داشته و می توانید به آسانی با یک ضربه روی آن، فعالش کنید. در غیر اینصورت هم جای نگرانی نیست و کافیست به تنظیمات گوشی خود سر زده و به دنبال گزینه ی Location بگردید.

حالا برای استوری در اینستاگرام مثل همیشه عمل کرده و در صفحه ی ویرایشگر استوری، برای اضافه کردن موقعیت مکانی ابتدا صفحه را به سمت بالا کشیده و در ابزارهایی که پایین صفحه ظاهر می شود بر روی گزینه ی Location ضربه بزنید.

حالا لیستی از مکان های نزدیک به خود را مشاهده خواهید کرد و اگر مکان موردنظر خود را در این لیست پیدا نمی کنید کافیست تا نام آن را جستجو کنید. سپس لیستی از نتایج به دست آمده را مشاهده خواهید کرد و می توانید محل مورد نظر را انتخاب کنید. مشاهده می کنید که به همین راحتی، موقعیت مکانی مربوطه به استوری شما اضافه می شود.

بعد از انتشار استوری در اینستاگرام، دوستانتان می توانند با ضربه زدن روی نام موقعیت مکانی و سپس روی گزینه ی See Location به مشاهده ی دقیق تر موقعیت و همچنین سایر تصاویر پست شده مربوط به این محل بپردازند.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *