آموزش افزایش امنیت در مرورگرهای وب

لپ تاپ لتیتیود dell latitude 7400

آنتی‌ویروس‌‌ها و فایروال‌ها به تنهایی نمی‌توانند ضامن امنیت کامپیوتر شما باشند. هکرها و سازندگان بدافزارها و ویروس‌ها، بسیار زیرک و هوشیار هستند.

امنیت|

هکرها همیشه یک پله جلوتر از نرم‌افزارهای امنیت حرکت می‌کنند و به خوبی بیشتر ترفندهای کاربردی را در امنیت سیستم‌های مختلف می‌دانند و از این حفره‌ها به نفع خود استفاده می‌کنند.

شما باید بدانید چگونه با تهدیدات سایبری و آسیب‌های امنیت مقابله کنید، پیغام‌های آلوده را از بین ببرید و از دزدیده شدن اطلاعات کاربری خود جلوگیری کنید.

– از پسوردهای قوی استفاده کنید.
سعی کنید کلمه عبوری که می‌سازید ترکیبی از عدد و حروف و حتی علامت‌ها باشد.
– حواستان بهURLهای کوتاه شده باشد.
از آنجا کهURLهای کوتاه شده هیچ اشاره‌ای به مقصد ندارند، هکرها از این موضوع استفاده کرده و لینک‌های آلوده به ویروس و بدافزار را برای کاربران می‌‌فرستند.

– هرچند وقت یک بار تنظیمات امنیت ایمیل و شبکه‌های اجتماعی را چک کنید.

– به هر تقاضای دوستی جواب مثبت ندهید، کمی به همه چیز مشکوک باشید و اطلاعات مهم و شخصی خود را از صفحه پروفایلتان پاک کنید.

– هنگام خرید اینترنتی از اعتبار و امنیت فروشگاه اینترنتی اطمینان حاصل کنید.
هنگام خرید، شما اطلاعات حساب بانکی‌تان را دراختیار فروشگاه مورد نظر قرار می‌‌دهید، پس کمی تأمل و تحقیق در مورد سیستم امنیتی آن‌ها زمان چندانی از شما را نمی‌گیرد.

به طور محرمانه جست‌وجو کنید.
نسخه‌های جدید مرورگرهای فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر، سافاری و کروم، همه گزینه‌ای به نام جست‌وجوی محرمانه دارند. نام این گزینه در مرورگرهای مختلف متفاوت است.

– مرورگرتان را آپدیت کنید.
با آپدیت مرورگر، با خیال راحت‌تر می‌توانید در صفحات مختلف وب بگردید. به روزبودن آن‌ها نیز شما را در مقابل نسخه‌‌های جدیدتر بدافزارها محافظت می‌‌کند.

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.