فیسبوک قبل از انتشار پست فیسبوک توسط کاربر به آنها هشدار کرونایی می دهد(2020)

انتشار پست فیسبوک

انتشار پست فیسبوک

قراراست از این پس فیسبوک به کاربران خود که مطالبی را در مورد بیماری کووید 19( ویروس کرونا ) اشتراک می گذارند هشدار میدهد تا از انتشار مطالب غلط و دروغ در مورد این بیماری باز دارد. 

به دنبال منتشر شدن اطلاعات غلط، دروغین و قدیمی در مورد ویروس کرونا در فیسبوک، مدیران این شبکه اجتماعی تصمیم گرفتند قبل از به اشتراک گذاری هر مطلبی در این زمینه یک پیام هشدار برای کاربران نمایش دهند و از این طریق به افراد اطلاع دهند که مطالب ارسالی آنها در اصل متعلق به چه منبعی است و اولین بار در چه تاریخی منتشر شده است.

کاربران با کسب اطلاع از این مسائل می‌توانند بهتر در مورد ضرورت به اشتراک گذاری یا عدم اشتراک گذاری مطلب مد نظر خود تصمیم بگیرند. به عنوان مثال، اگر در این فرایند مشخص شود، مطلب ارسالی کاربر قدیمی است وی دیگر تمایلی به بازنشر آن نخواهد داشت. همچنین از این طریق اعتبار مطلب ارسالی با توجه به سایت منبع اصلی آن مشخص می‌شود.

فروش و خدمات پس از فروش لپ تاپ دلیران

از زمان شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، فیس‌بوک به منبعی برای بازنشر اطلاعات دروغ در این زمینه مبدل شده است. همین مساله باعث انتقادهای گسترده از مدیران این شبکه اجتماعی و حتی تهدید آن به تعقیب قضائی شده است. فیس‌بوک مدتی است گروه‌هایی را که حامی عدم استفاده از ماسک در فضاهای عمومی هستند یا اخبار دروغ در مورد ویروس کرونا به اشتراک می‌گذارند را مسدود می‌کند.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *