ایکس باکس|مایکروسافت به زودی از کنسول ایکس باکس سری اس Xbox S رونمایی خوهد کرد(2020)

ایکس باکس

ایکس باکس

ایکس باکس
ایکس باکس

مایکروسافت قرار است  به زودی از کنسول ایکس باکس سری اس  Xbox Series S‌ به عنوان نسخه‌ی اقتصادی‌تر سری ایکس رونمایی کند.

مایکروسافت عادت کرده است که در هر نسل، دو کنسول با رده قیمتی متفاوت را روانه‌ی بازار کند. ظاهراً در حالی که مدل بالارده سری ایکس گیمرهایی که قصد اجرای بازی با قدرت بیشتر و وضوح ۴K را دارند هدف گرفته است، مدل ارزان‌تر گیمرها را با اجرای بازی‌ها با وضوح پایین‌تر ۱۰۸۰p یا ۲Kسرگرم می‌کند.

به نقل از وبسایت gizchina کنسول بازی ایکس باکس سری ایکس مایکروسافت، عضوی از پروژه‌ای به نام اسکارلت است. این کدنامی است که پیش از عرضه‌ی نهایی، کنسول با آن صدا زده می‌شود. حال خود پروژه اسکارلت نیز شامل دو عضو به نام‌های آناکوندا و لاکهارد است. ما اکنون آناکوندا را ملاقات کرده‌ایم که همان کنسول Xbox Series X است. این بدان معناست که یک عضو این پروژه با کدنام لاکهارد که به نظر می‌رسد نسخه‌ی ارزان قیمت‌تر آناکوندا است، هنوز معرفی نشده است.

مشخصات فنی کنسول ایکس باکس سری اس

از آنجایی که مایکروسافت از این حالت لاکهارد به عنوان یک کیت توسعه (devkit) برای تست اهدافش استفاده کرده است، ما می‌توانیم با برخی از مشخصات فنی احتمالی آن آشنا شویم. با استفاده از این حالت پروفایل کیت توسعه، توسعه دهندگان بازی‌ها می‌توانند عملکردی که مایکروسافت در این کنسول ارائه خواهد کرد را مشاهده کنند.

بر اساس این اسناد جدید، مایکروسافت ۷.۵ گیگابایت رم استفاده‌پذیر را برای کنسول ایکس باکس سری S خود در نظر گرفته است. علاوه بر این یک پردازنده با سرعت کلاک پایین‌تر نسبت به سری X و پردازشگر گرافیکی ۴ ترافلاپس در قلب تپنده‌ی آن حضور خواهد داشت. به عنوان مقایسه، سری ایکس از ۱۳.۵ گیگابایت رم استفاده‌پذیر و پردازشگر گرافیکی ۱۲ ترافلاپس استفاده می‌کند.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، مایکروسافت با عرضه این کنسول مقرون به صرفه، اجرای بازی‌ها با وضوح ۱۰۸۰p یا ۲K را در نظر دارد. برخلاف وضوح ۴K، این دو رزولوشن در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها بین گیمرها هستند و هنوز هم خواهان زیادی دارند.

هنوز تاریخ رونمایی از کنسول Xbox Series S نامشخص است، اما در فصل تعطیلات سال جاری همراه با برادر بزرگ‌تر خود وارد بازار خواهد شد.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *