معرفی گوشی های عکاسی و فیلمبرداری به انتخاب DXOMark در سال2019

لپ تاپ دل گیمینگ G3-3590

وب سایت DXOMark سالانه لیستی از بهترین دوربین موجود در گوشی‌های هوشمند را معرفی می‌کند.با ما همراه باشید.

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

بهترین گوشی هوشمند برای تصویربرداری: میت ۳۰ پرو

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

اگر به دنبال گوشی هوشمندی هستید که بتوانید در هر شرایط و مکانی عکس‌های بی‌نظیر ثبت کنید، DxOMark گوشی هواوی میت ۳۰ پرو را بهترین انتخاب شما معرفی می‌کند. البته گفتنی است که جایگاه نخست هواوی، توسط شیائومی می سی سی ۹ پرو نسخه پریمیوم تهدید می‌شود. بر اساس بررسی‌های این سایت، میت ۳۰ پرو کمی عکس‌های بهتری می گیرد، زیرا نویز کمتر ثبت کرده و جزئیات تصنعی را بهتر پردازش می‌کند. اما شیائومی می سی سی ۹ پرو، بزرگنمایی خارق‌العاده‌ای دارد و ویدیو‌ها را با کیفیت بهتری ثبت می کند.

بهترین گوشی برای فیلم‌برداری: آیفون ۱۱ پرو مکس

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

از نظر سایت DxOMark، بهترین گوشی برای فیلم‌برداری آیفون ۱۱ پرو مکس است. البته این سایت این گوشی را تنها به افرادی پیشنهاد می‌کند که در اکوسیستم اپل هستند. اگر به دنبال گوشی دیگری هستید که کیفیت فیلم‌برداری مشابه آیفون ۱۱ پرو مکس را ارائه دهد، این سایت باز هم شیائومی می سی سی ۹ پرو پریمیوم را معرفی می‌کند.

البته گفتنی است که از نظر این سایت ویژگی Smart HDR در آیفون ۱۱ پرو مکس برگ برنده‌ای برای این گوشی بوده که آن را به انتخاب اول DxOMark تبدیل کرده است.

بهترین گوشی از نظر بزرگ‌نمایی: شیائومی می سی سی ۹ پرو

بهترین گوشی هوشمند عکاسی

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

در زمینه بزرگ‌نمایی باز هم این شیائومی است که گوی سبقت را از بقیه رقبا ربوده است. بنا بر گفته وب سایت DxOMark، قدرت بزرگنمایی می سی سی ۹ پرو آن قدر بالاست که هیچ گوشی هوشمندی به پایش نمی‌رسد. این گوشی از دو سنسور ۲ برابر و ۳.۷ برابر بزرگ نمایی بهره می‌برد که باعث می‌شود در تمام حالات، عکس‌هایی با کیفیت ثبت کنید.

هواوی پی ۳۰ پرو نیز یکی دیگر از گزینه‌های این وب سایت است. با این حال گوشی هواوی جزئیات می سی سی ۹ پرو را ثبت نمی‌کند ولی آن قدر‌ها هم با شیائومی فاصله ندارد.

بهترین سنسور اولترا واید در گوشی‌های هوشمند: گلکسی نوت ۱۰ پلاس

بهترین گوشی هوشمند عکاسی

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

اولین سازنده گوشی هوشمندی که استفاده از سنسور اولترا واید را باب کرد، ال جی بود. اما این کمپانی رفته رفته قافیه را به رقبا واگذار کرد تا این که سایت DxOMark، گلکسی نوت ۱۰ پلاس را به عنوان دارنده بهترین سنسور اولترا واید معرفی کند. بررسی‌های این سایت نشان می‌دهد که این گوشی بیشترین گستره دید و بهترین کیفیت را در مکان‌های سرپوشیده و رو باز دارد.

رتبه دوم در این زمینه گوشی‌ای نیست جز آیفون ۱۱ پرو مکس. با وجود این که گستره دید آیفون نسبت به گلکسی نوت کمتر است، اما سایت DxOMark می‌گوید که جزئیات در این گوشی بهتر از همتای کره‌ای ثبت می‌شوند.

 

بهترین گوشی برای عکاسی در شب: میت ۳۰ پرو

بهترین گوشی هوشمند عکاسی

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

گوشی‌های هوشمند پیشرفت زیادی در زمینه عکاسی در شب داشته‌اند. یکی از این گوشی‌ها، هواوی پی ۳۰ پرو بوده که پیشرفت در این زمینه را یک پله بالاتر برده است. از نظر این سایت هم گوشی پی ۳۰ پرو بهترین کیفیت عکاسی در شب را ارائه می‌دهد. گوشی دوم این لیست باز هم توسط هواوی ساخته شده که میت ۳۰ پرو نام دارد. البته این اتفاق غافلگیر کننده‌ای نیست زیرا هر دو توسط یک کمپانی ساخته شده‌اند و عموما سنسورها مشابه‌ای دارند.

 

بهترین گوشی برای سلفی گرفتن: گلکسی نوت ۱۰ پلاس

بهترین گوشی هوشمند عکاسی

بهترین گوشی های عکاسی و فیلمبرداری

از نظر سایت DxOMark، این گلکسی نوت ۱۰ پلاس بوده که بهترین دوربین سلفی را دارد. البته جالب است بدانید گلکسی نوت ۱۰ پلاس، بهترین کیفیت فیلم‌برداری با دوربین سلفی را نیز دارد که این گوشی را به عنوان بهترین گوشی برای ثبت سلفی تبدیل می‌کند.

با تمام این تفاسیر لازم است بدانید، با وجود این که سایت DxOMark به عنوان وزنه‌ای در این زمینه حساب می‌شود، اما دلیل بر آن نیست که گوشی‌های دیگر دوربین‌های بدی دارند یا یک گوشی بهترین دوربین را دارد.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *