کمپانی توشیبا از بازار لپ تاپ و کامپیوتر خداحافظی کرد(2020)

توشیبا

توشیبا، شرکت معتبر ژاپنی که حدود 35 سال در  صنعت کامپیوتر فعال بود ، اکنون دیگر فعالیتی ندارد و از بازار لپ تاپ خداحافظی کرد

به نقل از وب سایت gizmochina این شرکت ۱۹.۹ درصد سهام باقی‌مانده‌ی برند لپ تاپ Dynabook را نیز به کمپانی ژاپنی شارپ فروخت.شرکت توشیبا  یکی از نخستین شرکت‌هایی بود که در دهه ۸۰ میلادی نخستین لپ تاپ‌های تجاری خودش را در بازار عرضه کرد. این شرکت با لپ تاپ‌های سری Satellite، Portege و Qosmio خود در جهان شناخته شد. با این حال، با کاهش سهم جهانی در بازار کامپیوترهای شخصی و تمرکز اشتباه روی برخی ویژگی ها، باعث شد توشیبا نتواند با لپ تاپ‌های برندهای HP و Dell رقابت کند.

Toshiba Featured
توشیبا

هنوز دلیل اصلی زوال توشیبا در این بازار به‌صورت کامل مشخص نیست، بااین‌حال عوامل احتمالی زیادی در این زمینه دخیل بوده‌اند. برای مثال سرمایه‌گذاری عظیم توشیبا روی لپ‌تاپ‌های مجهز به پخش‌کننده دی‌وی‌دی چندان موفقیت‌آمیز نبود و در نهایت به تولید لپ‌تاپ‌هایی منجر شد که قابلیت اصلی آن‌ها با رونق گرفتن بلو ری بلااستفاده ماند.

همچنین رقبای دیگری مانند اپل، دل و لنوو با لپ‌تاپ‌های بسیار ظریف و قابل‌حملی نظیر مک‌بوک ایر و سری XPS توشیبا را در این بازار پشت سر گذاشتند. در نهایت بازار متزلزل کامپیوترهای خانگی موجب شد تا توشیبا با شرایط رقابتی شدیدی مواجه شود که در آن مدعیان زیادی وجود داشت و سهم محدود این بازار باید بین تمامی آن‌ها تقسیم می‌شد.

خروج رسمی توشیبا از بازار لپ‌تاپ‌ها
توشیبا

در آخر لازم به ذکر است که توشیبا هنوز هک در زمینه‌هایی مثل حافظه جانبی و چاپ کمپانی قدرتمندی است و در زمینه‌هایی نظیر انرژی و خرده‌فروشی نیز دست دارد. علاوه بر این برند Dynabook همچنان پابرجا خواهد بود ولی امتیاز این لپ‌تاپ‌ها به کمپانی شارپ واگذار شده است.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *