حفظ امنیت مودم|آموزش چند راهکار مطمئن برای حفظ امینت مودم ها در برابر هکرها2020

حفظ امنیت مودم

حفظ امنیت مودم

امنیت مودم یکی از موارد مهمی است که اگر آن را دست کم گرفت ، هکرها مودم را به آسانی هک کرده و به اطلاعات دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل لازم است هراز گاهی پسورد مودم را عوض کنید.

حفظ امنیت مودم

اگر با دو وضعیت مواجه شدید، بهتر است پسورد مودم را عوض کنید.

یک مورد افت غیرمعمول سرعت است، زیرا ممکن است دلیل آن این باشد که در حال حاضر به جز شما هکرها هم دارند از اینترنتتان استفاده می‌کنند. مورد دیگر، مصرف غیرمعمول ترافیک مصرفی است. اگر مودمتان هک شده باشد ترافیک مصرفی اینترنت شما بیش از حد معمول مصرف می‌شود.

در این موارد اگر احتمال می‌دهید مودم وای‌فای هک شده باشد، حتما پسورد مودمتان را عوض کنید و یک پسورد قوی و مناسب انتخاب کنید. پسورد نباید کوتاه باشد و باید ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و اعداد و نشانه‌ها باشد، از گذاشتن پسوردهای ساده و معمولی هم خودداری کنید.

حفظ امنیت مودم

روش تغییر پسورد مودم :

برای تغییر پسورد مودم، در مرحله اول باید وارد صفحه تنظیمات مودم شوید، برای این کار اول مرورگر کروم یا فایرفاکس را باز کنید. در قسمت آدرس، آی‌پی 192.168.1.1 را وارد کنید. در صفحه جدید نام کاربری و رمز عبور مودم را وارد و دکمه Login را بزنید. البته در بسیاری موارد نام کاربری و رمز عبور مودم، به صورت پیش‌فرض admin است. بعد از این مراحل وارد تنظیمات مودم می‌شوید.حفظ امنیت مودم

حفظ امنیت مودم
حفظ امنیت مودم

در صفحه تنظیمات، به بخش Wireless یا Wifi بروید و آنگاه وارد قسمت Security شوید. سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، اول مطمئن شوید که تیک گزینه WPA-PSK/WPA2-PSK سرجایش باشد، در حقیقت این Security Type مودم شما است. بعد در قسمت مقابل PSK Password پسورد جدید را تعریف کنید.

حفظ امنیت مودم

در آخر، تنظیمات وارد شده را ذخیره کنید. بعد هم باید مودم را Reboot یا از نو راه‌اندازی کنید. برای این کار در منوی تنظیمات، به بخش System Tools بروید و گزینه Reboot را بزنید. حتما برای حفظ امنیت مودم و حریم خصوصی تان هر چند وقت یکبار پسورد مودمتان را عوض کنید و البته از پسوردهای قوی و مطمئن استفاده کنید.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *