خودروهای برقی در اروپا|بازار گنگ خودروهای برقی در اروپا در پی شیوع ویروس کرونا(2020)

خودروهای برقی در اروپا

خودروهای برقی در اروپا

لیست به روز لپ تاپ دل به همراه قیمت و مشخصات فنی price list laptop Dell

گزارش‌هاحاکی از آن است که اروپایی‌ها در طی شیوع کرونا تمایل بیشتری به خرید خودروهای برقی داشتند و همین امر به نفع خودروسازها خواهد بود.

  فروش خودروها در ماه مارس به دلیل شیوع کرونا در جهان و به‌خصوص اتحادیه اروپا کاهش چشم‌گیری داشته است اما در این میان سهم بازار خودروهای برقی و هیبریدی از 7 درصد در آوریل 2019 به 17 درصد در آوریل 2020 رسیده است.
به نقل از  engadget این روند موجب می‌شود که خودروسازان بتوانند اهداف دقیق تعیین شده در ارتباط با انتشار گازهای گلخانه‌ای برسند و از جریمه‌های احتمالی خودداری کنند.گزارش‌های به‌دست‌آمده حاکی از آن است که اروپا کم‌ترین میزان فروش خودرو در 28 سال اخیر را شاهد بوده است و ثبت‌نام اتومبیل مسافری نسبت به سال گذشته 52 درصد کاهش داشته است. فروش خودروهای برقی نیز کاهشی 29 درصدی را شاهد بوده است اما این رقم به‌اندازه کاهش 78 درصدی فروش خودروهای بنزینی و دیزلی فاجعه‌بار نبوده است. در این میان فروش خودروهای هیبریدی 7 درصد افزایش یافته است.

خودروهای برقی در اروپا
خودروهای برقی در اروپا

تسلا مدل 3 هنوز هم محبوب‌ترین خودروی با باتری برقی در اروپا تلقی می‌شود در کل دومین خودروی محبوب اتحادیه اروپا بوده است. اما افزایش سهم بازار خودروهای با باتری برقی و هیبریدی بیشتر به دلیل فروش محصولات کمپانی‌هایی نظیر مرسدس، فولکس‌واگن، بی ام و، هیوندای، ولوو و سوزوکی بوده است.

اگر این روند با باز شدن نمایشگاه‌های اتومبیل ادامه داشته باشد می‌توان انتظار داشت که بیشتر خودروسازها به اهداف دقیق تعیین شده در ارتباط با انتشار گازهای گلخانه برسند. قوانین مرتبط با حداکثر انتشار گازهای گلخانه‌ای برای هر خودروساز در اول ژانویه تصویب شد و حاکی از آن بود که اگر میانگین انتشار دی‌اکسید کربن از خودروهای یک خودروساز از 95 کیلوگرم در هر کیلومتر فراتر رود، این کمپانی باید برای هر گرم اضافه ضرب‌در مجموع شمار خودروهای فروش رفته 95 یورو پرداخت کند.

پیش‌بینی متخصصان حاکی از آن است که اگرچه هنوز هم بسیاری از خودروسازها مجبور به پرداخت جریمه خواهند شد اما در صورت ادامه داشتن روند فروش خودروهای برقی، این رقم به‌اندازه‌ای که پیش‌ازاین تخمین زده شده بود، زیاد نخواهد بود.

جهت اطلاع از قیمت لپ تاپ دل به وبسایت فروشگاهی دلیران به آدرس اینترنتی www.shop.deliran.com مراجعه نمایید.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *