دستگاه تنفس مصنوعی انویدیا|ساخت دستگاه تنفس مصنوعی حرفه ای جهت معالجه مبتلایان کووید19،توسط انویدیا

دستگاه تنفس مصنوعی انویدیا

دانشمند انویدیا به‌تازگی ونتیلاتور کم‌هزینه و متن‌بازی را ایجاد کرده است که می‌تواند در فرایند درمان بیماران مبتلابه کووید-19 مورداستفاده قرار بگیرد.

به نقل از وبسایت itna ،  بیل دالی به‌عنوان دانشمند ارشد انویدیا برای ساخت یک ونتیلاتور کم‌هزینه و با نصب آسان طرحی متن‌باز منتشر کرد که به عقیده وی می‌توانست برای معالجه بیماران مبتلابه کووید 19 استفاده شود. این طرح تنها در طی چند هفته و بر پایه اجزایی که در حال حاضر در دسترس است ساخته شده است.

وی در یک ویدیو توضیح داد که:« فلسفه ما ساخت ساده‌ترین ونتیلاتور ممکن است که بتواند به‌سرعت و ارزان تولید شود اما درعین‌حال پاسخگوی نیاز درمان بیماران مبتلابه کووید-19 باشد.» این ونتیلاتور را می‌توان تنها در عرض چند دقیقه مونتاژ کرد، آن را به یک صفحه‌نمایش ساده متصل کرد و داخل یک کیف حمل پلیکان بسته‌بندی کرد.

دستگاه تنفس مصنوعی انویدیا
دستگاه تنفس مصنوعی انویدیا

این دانشمند نمونه اولیه این دستگاه را با استفاده از اجزای موجود در بازار با قیمت حدودی 400 دلار ساخت. این محصول با کمیت تولید می‌تواند کمتر از 300 دلار قیمت داشته باشد و با استفاده از قطعات پرینت شده با چاپ 3 بعدی این قیمت ممکن است به کمتر از 100 دلار برسد.

این ونتیلاتور با موفقیت در یک شبیه‌ساز ریه آزمایش شده است  و دالی اکنون در پی آن است که مجوز استفاده اضطراری از این محصول را از FDA دریافت کند. جالب است بدانید که ناسا اخیراً این تأییدیه اضطراری را برای طراحی ونتیلاتور خود دریافت کرده است. اگر دستگاه دالی مورد تائید قرار گیرد مرحله بعدی یافتن راهی برای ساخت آن است که بر اساس تجربه سایر کمپانی‌ها، چالش مهمی است.

عزیزان و همراهان گرامی توجه داشته باشید جهت آگاهی و اطلاع از قیمت لپ تاپ دل، خرید لپ تاپ دل، قیمت نوت بوک دل، خرید نوت بوک دل، می توانید به وبسایت فروشگاهی دلیران به آدرس اینترنتی www.shop.deliran.net مراجعه و خرید خود را انجام دهید

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *