از راه رسیدن گوشی های مجهز به دکمه های ضدآب در سال2020

گوشی با دکمه های ضدآب

لپ تاپ دل dell vostro 3501

یکی از عوامل آسیب‌پذیر شدن گوشی‌ها در برابر آب استفاده از دکمه‌های فیزیکی در آنها است. پیش بینی می‌شود در سال 2020 طیف گسترده‌ای از گوشی‌ها تنها شاهد وجود دکمه‌های مجازی باشند و همین امر جلوی نفوذ آب به تلفن‌های همراه را می‌گیرد.

گوشی با دکمه های ضدآب

در حال حاضر اکثر گوشی‌ها دارای دکمه‌هایی برای تنظیم صدا، روشن و خاموش کردن و غیره هستند. اما استفاده از حسگرهای مافوق صوت نصب دکمه‌های مجازی را بر روی گوشی‌ها ممکن می‌کند که مهم‌ترین مزیت آنها طراحی بدنه گوشی به شکل یکپارچه و افزایش دوام و عمر تلفن‌های همراه است.

اپل و مایکروسافت در رده های اول ودوم شاخص ۵۰۰ شرکت برتر آمریکا

 

گوشی با دکمه های ضدآب

یک موسسه نوپا به نام التراسنس در حال مذاکره با برخی شرکت‌های سازنده تلفن همراه است تا این فناوری را در اختیار آنها قرار دهد. این شرکت به همین منظور تراشه کوچکی در ابعاد 1.4 میلیمتر در 2.4 میلیمتر تولید کرده که در ازای آن به 0.5 میلیمتر می‌رسد و امواج صوتی غیرقابل شنیدن توسط انسان را تولید می‌کند که انتقال فرامین را با دکمه‌های مجازی ممکن می‌کند.

تراشه یادشده بخش اصلی حسگری به نام تاچ پوینت را تشکیل می‌دهد که برای طراحی دکمه‌های مجازی به کار می‌روند و قرار است ماه آینده در نمایشگاه سی ای اس 2020 در معرض دید علاقمندان قرار بگیرند.

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *