اضافه شدن قابلیت زیرنویس خودکار برای اولین بار به مرورگر کروم

زیرنویس خودکار

مشخصات لپ تاپ گیمینگ دل INSPIRON G5-5500

شرکت گوگل قابلیت ایجاد زیرنویس خودکار (لایو کپشن) را مدتی قبل برای گوشی‌های پیسکل خود ارائه کرده بود و اکنون این قابلیت را به کلیه نسخه‌های نحت وب مرورگر کروم اضافه کرد.
این قابلیت به کمک هوش مصنوعی گوگل می‌تواند حتی در صورت بسته بودن صدای کامپیوتر نیز به صورت خودکار صدا را دریافت کرده و زیرنویس ماشینی را با دقت نسبتا خوبی ایجاد کند. چنین قابلیتی برای افراد ناشنوا و کم شنوا بسیار پرکاربرد خواهد بود و باعث می‌شود فایل‌های ویدیویی و صوتی را بهتر از قبل درک کنند.

جزئیات قابلیت زیرنویس خودکار مرور کروم

 

زیرنویس خودکار

این قابلیت متن زیرنویس ماشینی را با یک پس زمینه سیاه رنگ و با اندکی تاخیر نسبت به صدا به کاربر نشان می‌دهد و حتی اگر دسترسی کاربر به اینترنت قطع شود نیز این قابلیت به ایجاد ترجمه خودکار فایل‌های ویدیویی و صوتی ادامه خواهد داد. همچنین این قابلیت در تمام سایت‌های پخش ویدیو قابل استفاده خواهد بود.
همچنین کاربران به کمک این قابلیت می‌توانند فایل‌های صوتی و ویدیویی ذخیره شده روی کامپیوتر خود را با مروگر کروم باز کرده و به کمک قابلیت لایو کپشن آن را با زیرنویس مشاهده کنند. کاربران برای استفاده از این قابلیت باید از قسمت تنظیمات با کلیک رو گزینه پیشرفته، گزینه Accessibility را فعال کنند.
اگر این قابلیت فعال نشد می‌بایست مرورگر کروم خود را به‌روزرسانی و مجددا آن را راه‌اندازی کنید.

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *