در صورتی‌که پاسخ سوال خود را در بین سوالات زیر پیدا نکردید از طریق فرم تماس مقابل سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما به‌زودی پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود. سعی کنید پرسش خود را واضح اعلام کنید. همچنین می‌توانید به‌صورت تلفنی نیز با کارشناسان ما تماس گرفته و به‌صورت تلفنی مشاوره دریافت کنید.

با سپاس از حسن انتخاب شما

پاسخ: نه متاسفانه اخذ نمایندگی فقط شامل فروش می‌شود شما می‌توانید با واحد خدمات تماس حاصل فرمایید، همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد

پاسخ: زمان تعمیر لپ‌تاپ با توجه به نوع تعمیرات مورد نیاز شما می‌باشد، پس از بررسی کارشناس، زمان و هزینه حدودی به شما اعلام خواهد شد.

پاسخ: هزینه تعمیر لپ‌تاپ با توجه به نوع تعمیرات، تخصصی و یا عمومی بودن آن نیاز به تعویض قطعه و زمان گرفته شده از کارشناسان برای تعمیر لپ‌تاپ بستگی دارد. بعد از ارایه لپ‌تاپ به شرکت و بررسی آن توسط کارشناس مربوطه این هزینه به شما اعلام قیمت خواهد شد.

پاسخ: می‌توانید یا به‌صورت حضوری مراجعه کرده و یا خودتان با پیک ارسال کنید. همچنین مشتریان ساکن تهران می‌توانید از سرویس خدمات روز بعد دلیران استفاده کنید جهت هماهنگی با واحد خدمات تماس گرفته تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

پاسخ: بعد از این که لپ تاپ شما تعمیر شد و تست های لازم صورت گرفت کارشناسان فنی با شما تماس خواهند گرفت .

پاسخ: پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه و تعمیر به‌صورت ناشیانه، حتما به نمایندگی DELL این کار را بسپارید. توجه کنید که شرکت از پذیرش دستگاه‌هایی که توسط تعمیرکاران غیر مجاز تعمیر شده‌اند، خودداری خواهد کرد.

پاسخ: با تماس با واحد خدمات دلیران می‌توانید با ارایه شماره فرم که در رسید مشتری قید شده به همکاران ما، از وضعیت و روند تعمیرات لپ‌تاپ خود آگاه شوید.

پاسخ: این سوال بسیار رایجی است که کاربران از ما می‌پرسند، مهم نیست که مارک سیستم شما چیست، نمایندگی Dell سیستم شما را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. البته بهتر است در این مورد قبل از مراجعه با بخش خدمات تماس بگیرید.

پاسخ: بله شما می‌توانید از طریق راهکارهایی که کارشناسان ما ارایه می‌دهند، سرعت لپ‌تاپ را تا میزانی بالا ببرید. در لپ‌تاپ فقط می‌توانید رَم و هارد را ارتقا دهید  که در این بین ارتقای هارد به نسل جدید SSD بهترین راه برای افزایش سرعت لپ‌تاپ است که در واحد تعمیرات دلیران این کار صورت می‌گیرد.

پاسخ: باتری‌های اورجینال دل به‌دلیل بالا بودن قیمت موجود نمی‌باشد اما شرکت دلیران باتری غیراورجینال سلول کُره‌ای عرضه می‌کند. جهت موجودی با ما در تماس باشید.

پاسخ: بله، باتری‌های سری اینسپایرون 5010-5110-5030-4010-5040-4050-7110-5050 و همچنین سری‌های وُسترو 3450-3550-1540 با هم مشترک هستند.

پاسخ: خیر، نوت‌بوک‌های سری 3000 مانند لپ‌تاپ مدل 3576 قابلت نصب هارد M2 را ندارند شما می‌توانید از هارد SSD برای این سری استفاده کنید.

پاسخ: بله، نوت‌بوک‌های سری 5000 با سی‌پی‌یو نسل جدید مانند لپ‌تاپ مدل اینسپایرون 5570 قابلیت نصب هارد M2 را دارند.

پاسخ: شما باید مشخصات کامل فردی خود به‌همراه مجوزهای فعالیت – مدارک ثبتی – سابقه فعالیت – امکانات – موقیعت مکانی ( در صورت امکان همراه با عکس ) را برای ما به ایمیل شرکت ارسال کنید.

پاسخ: بله، همه محصولات دل از قبیل سرور، ورک‌استیشن، پرسیژن  مانیتور، تبلت و قطعات دل را می‌توانید با واحد سفارشات تماس و یا به نشانی ایمیل: info@deliran.net محصول مورد نظر را با مشخصات کامل محصول و شماره تماس ارسال کنید. همکاران واحد سفارشات دلیران نیز در اسرع وقت پاسخ‌گو خواهند بود.