در صورتی که پاسخ سوال خود را در بین سوالات زیر پیدا نکردید از طریق فرم تماس مقابل سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما بزودی پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.سعی کنید پرسش خود را واضح اعلام کنید. همچنین میتوانید بصورت تلفنی نیز با کاراشناسان ما تماس گرفته و بصورت تلفنی مشاوره دریافت کنید.

با تشکر از حسن انتخاب شما

پاسخ: نه متاسفانه اخذ نمایندگی فقط شامل فروش می شود شما میتوانید با واحد خدمات تماس حاصل فرمائید ، همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد

پاسخ: زمان تعمیر لپ تاپ با توجه به نوع تعمیرات مورد نیاز شما  می باشد، پس از بررسی کارشناس، زمان و هزینه حدودی به شما اعلام خواهد شد

پاسخ: هزینه تعمیر لپ تاپ با توجه به نوع تعمیرات، تخصصی و یا عمومی بودن آن نیاز به تعویض قطعه و زمان گرفته شده از کارشناسان برای تعمیر لپ تاپ بستگی دارد . بعد از ارائه لپ تاپ به شرکت و بررسی آن توسط کارشناس مربوطه این هزینه به شما اعلام قیمت خواهد شد.

پاسخ: میتوانید یا به صورت حضوری  مراجعه کرده ویا خودتان با پیک ارسال کنید . همچنین مشتریان ساکن تهران میتوانید از سرویس خدمات روز بعد دلیران استفاده نمایید جهت هماهنگی با واحد خدمات تماس گرفته تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند .

پاسخ: بعد از این که لپ تاپ شما تعمیر شد و تست های لازم صورت گرفت کارشناسان فنی با شما تماس خواهند گرفت .

پاسخ: پیشنهاد میکنیم برای جلوگیری از آسیب دیدن دستگاه و تعمیر به صورت ناشیانه، حتما به نمایندگی DELL این کار را بسپارید. توجه کنید که شرکت  از پذیرش دستگاه هایی که توسط تعمیر کاران غیر مجاز تعمیر شده اند، خودداری خواهد کرد.

پاسخ: با تماس با واحد خدمات دلیران  می توانید با ارائه شماره فرم که در رسید مشتری قید شده  به همکاران ما، از وضعیت و روند تعمیرات لپ تاپ خود آگاه شوید.

پاسخ: این سوال بسیار رایجی است که کاربران از ما می پرسند  مهم نیست که مارک سیستم شما چیست، نمایندگی Dell سیستم شما را تحت پوشش خود قرار می دهد. البته بهتر است در این مورد قبل از مراجعه با بخش خدمات تماس بگیرید.

پاسخ: بله شما می توانید از طریق راهکارهایی که کارشناسان ما ارائه می دهند، سرعت لپ تاپ را تا میزانی بالا ببرید. در لپ تاپ فقط میتوانید رم و هارد را ارتقا دهید  که در این بین ارتقای هارد به نسل جدید SSD بهترین راه برای افزایش سرعت لپ تاپ است که در واحد تعمیرات دلیران این کار صورت می گیرد.

پاسخ: باطریهای اورجینال دل به دلیل بالا بودن قیمت موجود نمی باشد ولی شرکت دلیران باطری غیراورجینال سل کره ای عرضه میکند .جهت موجودی با ما در تماس باشید .

پاسخ: بله ، باطری های سری اینسپایرون 5010-5110-5030-4010-5040-4050-7110-5050  و همچنین سری های وسترو 3450-3550-1540 با هم مشترک هستند .

پاسخ: خیر نوت بوک های سری 3000 مانند لپ تاپ مدل  3576 قابلت نصب  هارد M2 را ندارند شما میتوانید از هارد SSD برای این سری استفاده کنید .

پاسخ: بله نوت بوک های سری 5000 با سی پی یو نسل جدید مانند لپ تاپ مدل اینسپایرون 5570 قابلیت نصب هارد M2 را دارند .

پاسخ: شما باید مشخصات کامل فردی خود بهمراه مجوزهای فعالیت – مدارک ثبتی – سابقه فعالیت – امکانات -موقیعت مکانی ( در صورت امکان همراه با عکس ) را برای ما به ایمیل شرکت ارسال نمایید.

پاسخ:بله کلیه محصولات دل از قبیل سرور،ورک استیشن، پرسیژن  مانیتور،تبلت وقطعات دل را میتوانید با واحد سفارشات تماس ویا به آدرس ایمیل: info@deliran.net محصول مورد نظر را بامشخصات کامل محصول و شماره تماس ارسال کنید همکاران واحد سفارشات دلیران در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود .