فاصله گذاری اجتماعی|ابداع هوش مصنوعی لندینگ ای‌آی جهت فاصله گذاری اجتماعی و کنترل کرونا2020

فاصله گذاری اجتماعی

فاصله گذاری اجتماعی

یک استارتاپ حوزه هوش مصنوعی به نام «لندینگ ای‌آی» (Landing AI)، نوعی نرم‌افزار ویدئویی ابدهوشاع کرده که می‌تواند نشان دهد که آیا مردم در فضاهای عمومی، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت می‌کنند یا خیر.

در حالی که میلیون‌ها نفر برای کمک به کنترل همه گیری کرونا در خانه مانده‌اند و بیرون نمی‌روند، بسیاری از افراد در صنایع تولیدی و داروسازی هنوز مجبور هستند برای تأمین نیازهای اساسی ما، هر روز به محل کار خود بروند.

به عنوان مثال، در کارخانه‌ای که تجهیزات محافظتی تولید می‌کند، تکنسین‌ها می‌توانند این نرم‌افزار را در سیستم‌های امنیتی خود نصب کنند تا محیط کار را رصد و بواسطه هوش مصنوعی از رعایت کردن یا نکردن فاصله اجتماعی آگاه شوند.

این سیستم، به یک شبکه عصبی مجهز است که عابران پیاده را شناسایی می‌کند و یک کادر را دور تصویر آنها قرار می‌دهد.

فاصله‌گذاری اجتماعی راهی است که دولت‌ها امیدوارند بتوانند به کمک آن از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کنند.فاصله گذاری اجتماعی

براساس داده‌های موجود، تاکنون دو میلیون و ۶۳۷ هزار و ۷۹۰ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و از این میان ۱۸۴ هزار و ۲۳۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلیس از کشورهایی هستند که پس از آمریکا بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

فاصله گذاری اجتماعی

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *