میزان آلودگی هوا را با نصب اپلیکیشن AirQuality درگوشی خود بررسی کنید .

آلودگی هوا در تهران و بسیاری از شهر‌های مهم ایران در چند روز گذشته باعث شده بسیاری از مدارس تعطیل شود.به همین علت دلیران شما را با نرم افزار AirQuality که یک اپلیکیشن سنجش آلودگی هوا می باشد آشنا می کند با ما همرا باشید.

نرم افزار یاد شده مانند یک اپلیکیشن هواشناسی عمل می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از آن متوجه شوید که هوا چقدر آلوده است و حتی پیش‌بینی‌های وضعی چند روز آینده را هم به شما نمایش خواهد داد. اگر شما هم نگران وضعیت آلودگی هوای شهر خود هستید، بد نیست با ما همراه باشید و با AirQuality آشنا شوید.

 

نرم افزار اپلیکیشن AirQuality

نرم افزار اپلیکیشن AirQuality

 

آلودگی هوا از آن جهت مهم است که می‌تواند سلامت ما را تهدید کند. به همین دلیل بد نیست همیشه از منابع موثق شاخص آلودگی هوا را بررسی کنیم. اپلیکیشن AirQuality که از آن تحت عنوان AirVisual هم یاد می‌شود تلاش کرده تا این امکان را در اختیار کاربرانش قرار دهد که بتوانند از طریق گوشی خود، آخرین وضعیت آلودگی هوای مناطق مختلف دنیا را مشاهده کنند.

یکی از خوبی‌های قابل توجه این اپلیکیشن آن است که در کارت مربوط به هر شهر، به شما اعلام می‌کند که هوای آلوده کنونی برای کدام گروه از افراد مناسب نیست. به عنوان مثال در تصویر بالا می‌توانید شهر سئول را مشاهده کنید که با شاخص آلودگی ۱۸۹ برای افراد حساس ناسالم است. همچنین شهر تهران در حین نگارش این متن با شاخص هوای ۷۹ وضعیت معمولی را سپری می‌کند.

نرم افزار اپلیکیشن AirQuality

نرم افزار اپلیکیشن AirQuality

با انتخاب هرکدام از کارت‌ها می‌تواند اطلاعات تکمیل تری را دریافت کنید. نظیر میزان رطوبت، دمای هوا و سرعت باد. همچنین در این اپلیکیشن یک پیشبینی دما و میزان آلودگی هوا در ساعات پیش رو مشخص شده است که با مطالعه آن می‌توانید متوجه شوید که در ساعات آینده وضعیت آلودگی هوا به چه صورت خواهد بود.

نرم افزار AirQuality علاوه بر این به شما اجازه می‌دهد که پیش‌بینی ۷ روز آینده را هم ببینید. این پیش‌بینی شاید آنچنان دقیق نباشد اما به طور کلی می‌تواند دید نسبتا مناسبی را از وضعیت آلودگی هوای شهر در اختیارتان قرار دهد. البته این پایان امکانات AirQuality نیست؛ با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید نوتیفیکیشن‌ها مربوط به ورود شاخص هوا به وضعیت ناسالم را هم دریافت کنید.

به طور کلی می‌توان گفت اپلیکیشن AirQuality می‌تواند منبعی مناسب برای دریافت آخرین اطلاعات از وضعیت آلودگی آب و هوای شهر‌های مختلف باشد. این که اعداد اعلام شده در این نرم افزار چقدر دقیق است را نمی‌توانیم تایید کنیم، اما در بررسی‌های صورت گرفته، عمدتا شاخص هوای نمایش داده شده در این اپلیکیشن تفاوت چشمگیری با شاخص آلودگی رسمی اعلام شده از سوی نهاد‌های مربوط، نداشته است. بنابراین اگر در شهر‌های بزرگ و آلوده زندگی می‌کنید، بد نیست با استفاده از AirQuality شاخص آلودگی مناطق مختلف شهر خود را بررسی کنید.

برای دانلود اپلیکیشن AirQuality کلیک کنید .

 

 

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *