نسخه 32 بیتی|به پایان رسیدن پشتیبانی از نسخه 32 بیتی ویندوز 10

نسخه 32 بیتی

نسخه 32 بیتی

نسخه 32 بیتی
نسخه 32 بیتی

مایکروسافت مسیر کوتاهی را برای پایان دادن به پشتیبانی از نسخه ۳۲ بیتی ویندوز ۱۰ انتخاب کرده است و دیگر قصد ندارد از این نسخه پشتیبانی کند.

به نقل از neowin همراه با نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ که هم اکنون در اختیار توسعه دهندگان و شرکای تولیدکننده سخت افزاری این شرکت قرار گرفته است، این شرکت دیگر از نسخه‌ی bit-32 سیستم عامل خودش پشتیبانی نخواهد کرد. این پایان یافتن پشتیبانی، باعث تغییر لیست حداقل سخت افزار مورد نیاز برای اجرای این سیستم عامل نیز شده است.

البته مایکروسافت می‌گوید که این به معنای تأثیر گذاری روی کامپیوترهای bit-32 فعلی نیست و همچنان بیلدهای ۳۲ بیتی را در کانال‌های دیگری ارائه می‌کند. این بدان معناست که شما همچنان می‌توانید یک نسخه‌ی کپی از ویندوز ۱۰ را خریداری کنید و از محتوای bit-32 استفاده کنید. اما پردازنده‌های ۳۲ بیتی دیگر توسط خود سازنده‌های آن‌ها نیز پشتیبانی نمی‌شوند و رفته رفته در حال خروج از بازار هستند. این روزها هیچ تولیدکننده‌ای دیگر چیپست ۳۲ بیتی ارائه نمی‌کند.

نسخه 32 بیتی

هر کامپیوتر مدرنی که شما خریداری می‌کنید از یک پردازنده ۶۴ بیتی استفاده می کند و تقریباً دیگر هیچ تقاضایی برای کامپیوترهای ۳۲ بیتی وجود ندارد. سال گذشته مایکروسافت با نسخه ۱۹۰۳ ویندوز ۱۰، حداقل حافظه داخلی مورد نیاز برای یک کامپیوتر ویندوز ۱۰ را افزایش بخشید. به جای ۱۶ گیگابایت در دستگاه‌های bit-32 و ۲۰ گیگابایت در دستگاه‌های bit-64، ویندوز ۱۰ اکنون به ۳۲ گیگابایت فضای خالی در درایو خود نیاز دارد. به نظر می‌رسد دو برابر کردن مقدار حافظه‌ی مورد نیاز و قرار دادن آن در هر کامپیوتر ۶۴ بیتی، به نوعی آغاز کننده‌ی مسیر کنار زدن سیستم‌های ۳۲ بیتی بود.

اگر شما از یک کامپیوتر bit-32 استفاده می‌کنید، جای هیچ نگرانی نیست. مایکروسافت همچنان به صورت استاندارد از آن پشتیبانی می‌کند، اما دیگر نمی‌توانید طعم امکانات جدید ویندوز را بچشید.

نسخه 32 بیتی

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.