کمپانی AMD از اولین پردازنده 64 هسته ای تردریپر خود در سال آینده خبر داد

شرکت AMD جزئیات زیادی از پردازنده رایزن تردریپر 3990X منتشر نکرده ولی اسلایدی که از آن لو رفته از کش 288 مگابایتی و شاخص TDP (توان طراحی گرمایی) 280 واتی خبر می دهد. این یعنی برای خنک کردن پردازنده جدید AMD به سیستم خنک کنندگی قدرتمندی نیاز است.

 

نکته جالب اینکه شاخص TDP پردازنده رایزن تردریپر 3990X همانند تراشه های تردریپر فعلی AMD است ولی تعداد هسته ها دو برابر شده است. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از سرعت کلاک این CPU منتشر نشده ولی بر اساس گمانه زنی ها سرعت کلاک برای حفظ عملکرد گرمایی، کاهش خواهد داشت.

پردازنده 64 هسته ای|AMD
پردازنده 64 هسته ای

این مطلب را هم بخوانید :

پردازنده 64 هسته ای برای هر کاربری مناسب نیست و قیمت بسیار بالای آن نیز افراد بسیاری را از خریدش منصرف می کند. شرکت AMD در نشست خبری خود اعلام کرد که این محصول برای تولیدکنندگان هالیوودی مناسب خواهد بود. با این حال این تراشه ساز در طول چند سال گذشته تعداد هسته های پردازنده های دسکتاپ را نیز افزایش داده است.

پردازنده رایزن تردریپر 3990X با بهره مندی از 64 هسته و برچسب قیمت چند هزار دلاری، در حال حاضر برای کاربران معمولی دست نیافتنی به نظر می رسد؛ ولی با علاقه ای که AMD در افزایش تعداد هسته های پردازنده هایش نشان داده، هیچ بعید نیست که تا چند سال دیگر پردازنده ای با این خصوصیات برای مصرف کنندگان معمولی نیز به بازار عرضه شود.

پردازنده 64 هسته ای|AMD

پردازنده 64 هسته ای

کمپانی AMD قرار است از پردازنده رایزن تردریپر 3990X در سال 2020 رونمایی کند. متاسفانه اطلاعاتی در مورد قیمت این محصول در دست نیست؛ ولی با در نظر گرفتن پردازنده 24 هسته ای 3960X با 1399 دلار و پردازنده 3970X با 1999 دلار قیمت، می توان حدس زد که محصول مورد بحث حداقل قیمتی در حدود 4 هزار دلار داشته باشد.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *