مضرات مصرف بیش از حد از ژل دست و ایجاد ابرباکتری

با شیوع گسترده کووید 19 در سراسر جهان، بسیاری از سازمان‌های جهانی و کارشناسان از مردم خواستند تا علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و قرنطینه خانگی، تمامی مواردی که باعث انتقال ویروس کرونا می‌شوند را ضدعفونی کنند که همین موضوع استفاده بی‌رویه از مواد ضدعفونی‌کننده را به همراه داشته است و حتی برخی در استفاده از آنها به عادت‌های وسواس‌گونه‌ای دچار شدند.

در همین راستا یکی از محققان دانشگاه لینکلن هشدار داد استفاده بی‌رویه از ژل دست برای جلوگیری از ابتلا به کروناویروس باعث ایجاد ابرباکتری آخرالزمانی می‌شود.

ژل دست|ابرباکتری|مضرات

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

 

 

به نقل از وبسایت dailymail ، دکتر اندرو کمپ از دانشگاه لینکلن با اعلام هشدار در خصوص استفاده بی‌رویه از ژل دست برای ضدعفونی کردن اعلام کرد این موضوع باعث مقاومت باکتری می‌شود که نتیجه آن ایجاد یک ابرباکتری خواهد بود. وی افزود حضور ابرباکتری‌ها در این جهان سلامت تمام انسان‌ها را به خطر خواهد انداخت و حتی باعث انقراض نسل بشر خواهد شد.

دکتر اندرو کمپ در ادامه تاکید کرد باکتری جدید تلاش خواهد کرد که روی دست افراد باقی بماند و به یک باکتری آخرالزمانی خطرناک‌تر از کرونا تبدیل شود. گفتنی است دکتر اندرو کمپ در حالی نسبت به ایجاد باکتری‌های آخرالزمانی به دلیل استفاده بی‌رویه از ژل دست هشدار می‌دهد که سازمان جهانی بهداشت توصیه کرده است اگر به آب و صابون برای ضدعفونی دسترسی ندارید، می‌توانید از ژل دست استفاده کنید.

 

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *