کنترلرهای شبکه اینتل نسل جدید با پهنای باند ۲/۵ گیگابیت

کنترلرهای شبکه اینتل|پهنای باند

ULTRABOOK 2 IN1 LATITUDE 5300

اینتل به‌زودی تراشه جدید کنترلر شبکه LAN باپهنای باند ۲/۵ گیگابیت رامعرفی می‌کند و تغییر بزرگی در این زمینه ایجاد خواهدکرد.

کنترلرهای شبکه اینتل|پهنای باند

احتمالا نامIntel i219-V رابارهاشنیده‌اید؛ کنترلر۱گیگابیتی تولید اینتل که درمادربردهای بسیاری ایفای نقش کرده است.
این کنترلر ازتراشه‌های ارزان‌قیمت ومیان‌رده‌ی اینتل بوده که استفاده از آن برای سازندگان مادربرد به‌صرفه بوده است.

بسیاری از مادربردهای حرفه‌ای وگران‌قیمت، امروزه با چند کنترلر LAN عرضه می‌شوند؛ دربین آن‌هامی‌توانیدشاهد کنترلرهای ۵،۲/۵وحتی ۱۰گیگابیتی باشید.
اینتل که زیرباد انتقاد درزمینه‌ی معرفی یک کنترلر شبکه میان‏‏ قیمت باپهنای باند بیشتربود، اقدام به طراحی کنترلرهایی جدیدکرده است.
این محصول به‌صورت رسمی معرفی نشده ولی منابع معتبر اقدام به انتشار مشخصات و اسامی آن کرده‌اند.

کنترلر های شبکه اینتل

کنترلرهای شبکه اینتل|پهنای باند
این مقاله را نیز بخوانید:

 

با توجه به داده‌های اخیر که به نظر درست می‌رسند، کنترلرهای جدید اینتل با اسامی I225-LM/I225-V معرفی شده‌اند و دارای پهنای باند ۲/۵ گیگابیت در ثانیه هستند. این کنترلرها جایگزین تراشه‌هایی مانند i219-V شده و می‌توان گفت که ارتقاء بزرگی برای بسیاری از مادربردها خواهند بود. شاید در این شرایط شرکت‌های سازنده با عبور از تراشه‌های شرکت‌هایی مانند Aquantia و Realtek، به استفاده از کنترلرهای جدید اینتل روی آورند.

مادربردهای جدید، مبتنی بر تراشه X299X برای پشتیبانی از پردازنده‌های آتی Intel Core X در راه هستند؛ حتی گیگابایت در روزهای اخیر به‌طور رسمی اقدام به معرفی سه مادربرد جدید خود با این تراشه کرده است. در نتیجه معرفی کنترلرهای ۲/۵ گیگابیتی اینتل در بردهای جدید، بسیار منطقی به نظر می‌رسد.
تراشه‌های ارزان‌قیمت I225-LM/I225-V مانند نسخه‌های فعلی ازگذرگاه PCI-E درون تراشه برای ارتباط با سیستم استفاده خواهند کرد.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *