گرفتن عکس های سلفی|اختراع جدید اپل؛گرفتن عکس های سلفی گروهی با حفظ رعایت فاصله اجتماعی2020

گرفتن عکس های سلفی

گرفتن عکس های سلفی

اپل به تازگی اختراع جدیدی را به ثبت رسانده  است که به موجب آن تهیه عکس‌های سلفی گروهی با رعایت فاصله اجتماعی و بدون نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا ممکن می‌شود.

تهیه عکس‌های سلفی گروهی در شرایط شیوع ویروس کرونا کار صحیحی نیست، زیرا ممکن است موجب انتقال این ویروس از فردی به فرد دیگر شود. اما اپل اختراع جدیدی را به ثبت رسانده که تهیه عکس های سلفی گروهی را با حفظ فاصله لازم ممکن می‌کند.

به نقل از وبسایت itna با استفاده از این اختراع، نرم‌افزاری خاص بر روی مدل‌های آتی گوشی آیفون نصب می‌شود که افرادی را که در پشت سر عکاس هستند به طور خودکار شناسایی کرده و قاب دوربین را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که همه این افراد در تصویر جای بگیرند.

گرفتن عکس های سلفی
گرفتن عکس های سلفی

این اختراع تهیه ویدئوهای سلفی و پخش زنده را نیز با استفاده از دوربین‌های جلوی گوشی‌ها تسهیل می‌کند و مشارکت کنندگان می‌توانند با ویرایش تصاویر موقعیت خود را در کادر تغییر داده و به عقب یا جلو منتقل کنند.

 

براساس اطلاعات درخواست ثبت پتنت، کاربر دستگاه اپل قادر خواهد بود از دیگران دعوت کند تا در ثبت عکس سلفی گروهی شرکت کنند و نرم‌افزار تمام افراد شرکت‌کننده را در یک تصویر و کنار یکدیگر تنظیم می‌کند. البته، هنوز مشخص نیست که این اپلیکیشن برای چه دستگاهی عرضه خواهد شد و کاربران گوشی iPhone یا تبلت iPad یا هردو می‌توانند از این اپلیکیشن بهره‌مند شوند.

علاوه‌براین، عکس گروهی سلفی ممکن است شامل عکس‌های قبلی، ویدئوی عکس‌های ذخیره‌شده یا عکس‌های Live موجود در Camera Roll شود. همچنین به این موضوع اشاره شده است که کاربران می‌توانند علاوه‌بر عکس سلفی گروهی مصنوعی، عکس سلفی اصلی خود را نیز ذخیره کنند.

گرفتن عکس های سلفی
گرفتن عکس های سلفی

اپلیکیشن اپل برای ثبت عکس‌های سلفی گروهی همچنین، به کاربرانی که عکس را دریافت می‌کنند، امکان ایجاد تغییرات در آن را می‌دهد. برای مثال، افراد می‌توانند محل قرارگیری خود در عکس را تغییر دهند.

البته اختراع یادشده توسط اپل در جولای سال 2018 و قبل از شیوع ویروس کرونا ثبت شده است و هنوز مشخص نیست آیا اپل برنامه‌ای برای استفاده از آن در تولیدات آتی خود دارد یا خیر. ممکن است شیوع ویروس کرونا موجب شود تا اپل مدل بعدی آیفون را به این ابزار تازه مجهز کند.

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *