اضافه شدن قابلیت جدید در گوشی اندروید برای کاربران ناشنوا توسط گوگل

گوشی اندروید برای کاربران ناشنوا

گوشی اندروید برای کاربران ناشنوا

گوگل برای کاربران ناشنوا با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید ارائه کرده که در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش سوزی،پارس کردن سگ آنها را مطلع و به کاربر هشدار می‌دهد.

 کاربران به وسیله نوتیفیکیشن‌هایی که روی نمایشگر ظاهر می‌شود، ویبره موبایل یا روشن شدن فلش دوربین چنین پیام هشداری را دریافت می‌کنند.

هرچند گوگل اعلام کرده  این «نوتیفیکیشن های صوتی»(Sound Notifications) برای کاربران ناشنوا طراحی شده‌اند، اما برای  افرادی که هدفون استفاده می‌کنند یا حواسشان پرت است، نیز کاربردی هستند.

«نوتیفیکیشن‌های صوتی» با استفاده از ماشین یادگیری توسعه یافته‌اند و از میکرفون موبایل برای اشناسایی سروصداهای مختلف از جمله گریه نوزاد، صدای فریاد ، جریان آب، زنگ هشدار آتش سوزی، آژیرهای مختلف، ضربه به در و صدای زنگ تلفن  استفاده می‌کنند.

کاربر می تواند اصواتی را انتخاب و برای آنها پیام هشدار دریافت کند. البته شیوه دریافت پیام هشدار نیز توسط کاربر قابل تنظیم است. همچنین گوگل تاکید دارد این قابلیت سروصدای پس زمینه یا محتورات افراد را ارسال نمی کندو تمام اصوات در دستگاه پردازش می‌شوند.

قابلیت مذکور علاوه بر موبایل‌های اندروید، روی ساعت‌های هوشمند مجهز به Wear OS نیز فعال می شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.