منو اصلی

چگونه در گوشی های اندرویدی شماره های ناشناس را مسدود کنیم

چگونه در گوشی های اندرویدی شماره های ناشناس را مسدود کنیم

ممکن است مزاحمت‌های تلفنی هم برای شما سرسام آور و دردسر ساز باشند ولی خوشبختانه با استفاده از قابلیت Block کردن شما می‌توانید شماره‌های ناشناس را مسدود کنید . جای نگرانی هم نیست؛ ویژگی مسدود کردن قابل بازگشت است و در صورت نیاز شما می‌توانید مخاطبین مسدود شده را رفع انسداد یا آنبلاک کنید. با این حال متاسفانه مسدود کردن شماره های ناشناس در برخی از سیستم‌های اندروید به آسانی انجام نمی‌شود. به نقل از وبسایت businessinsider شما می‌توانید با دانلود یک برنامه کمکی به راحتی اینکار را انجام دهید.

نحوه ی مسدود کردن شماره های ناشناس در گوشی های اندرویدی

۱. بر روی آیکون تلفن که معمولا در تلفن‌های همراه اندروید در قسمت پایین صفحه اصلی Home Screen قرار دارد ضربه بزنید.

۲. بر روی سه نقطه‌ای که در قسمت بالای صفحه برنامه تلفن قرار دارد ضربه بزنید.

۳. قسمت تنظیمات را از منو‌یی که باز می‌شود انتخاب کنید.

مسدود کردن شماره‌های ناشناس

۴. بر روی قسمت BLOCK NUMBERS ضربه بزنید و سپس با استفاده از دکمه مربوطه قابلیت مسدود کردن شماره ‌های ناشناس را فعال کنید تا سبز رنگ شود.

مسدود کردن شماره‌های ناشناس

شما می‌توانید در قسمت Block numbers لیست افرادی که شماره آن‌ها را مسدود کرده‌اید را تماشا کنید. اگر قصد رفع انسداد شماره‌های ناشناس یا مخاطبین خاصی را نیز داشتید، کافی است که در همین قسمت دکمه مربوط به Block را غیر فعال کنید.

با این حال همانگونه که در بالا ذکر شد انجام این کار در برخی سیستم‌های اندروید به آسانی امکان پذیر نیست. اگر تلفن همراه شما از آن دسته است که اجازه مسدود کردن کامل کانتکت‌ها و شماره تماس‌های ناشناخته را به شما نمی‌دهد، می‌توانید از اپلیکیشن ?Should I Answer کمک بگیرید. این اپلیکیشن به تعداد زیادی از شماره‌هایی که توسط دیگر افراد مسدود شده‌اند دسترسی داشته و خط تلفن شما را از چنین تماس‌هایی در امان نگه می‌دارد.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *