منو اصلی

واتس‌اپ قرار است برای جلوگیری از پیام های ویروسی قابلیت جدیدی منتشر کند

واتس‌اپ قرار است برای جلوگیری از پیام های ویروسی قابلیت جدیدی منتشر کند

پیام‌رسان واتس‌اپ قرار است که یک قابلیت جدیدی در اختیار کاربران خودش قرار دهد تا از این راه بتوانند جلوی انتشار پیام‌های ویروسی اشتباه و گمراه‌کننده را بگیرد.

چندماهی میشود که بیماری کووید-19 یا همان ویروس کرونا مهمان کشورها شده، در این مدت هر کس از راه رسید یک مطلب غلط در مورد بیماری کرونا، آثار آن، آمار مرگ و میر ناشی از آن و شیوه درمان آن در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد. اکنون خیلی از پیام‌رسان‌ها به این فکر افتاده‌اند که به هر شکل ممکن جلوی اخبار و اطلاعات غلط را در این زمینه بگیرند.

به نقل از  وبسایت theverge ، مسئولان پیام‌رسان واتس‌اپ ظاهراً از انتشار اخبار و اطلاعات گمراه‌کننده خیلی شاکی هستند؛ زیرا قصد دارند یک قابلیت جستجوی جدید به این پیام‌رسان اضافه کنند تا کاربران به کمک این قابلیت محتوای پیام‌های ویروسی را بررسی و صحت و سقم اطلاعات آن را بررسی کنند.

این قابلیت جدید در قالب یک آیکون به شکل ذره‌بین خواهد بود.

در اینجا برای کاربران یک سوال به وجود می‌آید که واتس‌اپ چگونه  متوجه می شود که یک پیام ویروسی است؟ پاسخ آن است که اگر یک پیام توسط یک زنجیره 5 نفره یا بیشتر منتشر شود، آن پیام ویروسی تلقی می‌شود.

 

اگر یک پیام ویروسی باشد، واتس‌اپ به صورت خودکار در کنار آن یک آیکون به شکل ذره‌بین قرار می‌دهد تا کاربران متوجه ویروسی بودن آن پیام بشوند و بتوانند آن را بررسی و صحیح بودن اطلاعات درون آن را ارزیابی کنند. این کار به این شکل انجام می‌گیرد که پس از زدن ذره‌بین، اطلاعات درون پیام در فضای اینترنت جستجو می‌شود تا مشخص شود که آیا چنین محتوایی توسط سازمان‌های معتبر هم بیان شده یا اینکه یک خبر جعلی نیست. در ادامه تصویری از این قابلیت مشاهده می‌شود:

واتس‌اپ به فیس‌بوک تعلق دارد و این شرکت سال‌ها است که برای مبارزه با اخبار جعلی مبارزه می‌کند و تا حدودی موفق هم بوده است. با این قابلیت کاربران در صورت دلخواه می‌توانند صحت و سقم آن پیام را در اینترنت بررسی کنند.

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *