منو اصلی

آموزش ایمیج Emage گرفتن از درایو یو اس بی USB در ویندوز10

آموزش ایمیج Emage گرفتن از درایو یو اس بی USB در ویندوز10

ایمیج گرفتن از درایو USB می‌تواند به شما کمک کند که از فایل‌های خود بکاپ بگیریدوبا این کار احتمال از دست دادن داده‌ها به حداقل می‌رسد.

 

در این مطلب دلیران قصد دارد به طور کامل به آموزش چگونگی کلون کردن فایل‌های یک حافظه USB بپردازد. تفاوت کلون و کپی کردن در اینجاست که شما برای این کار نمی‌توانید تنها با کشیدن فایل‌ها آن را به یک USB درایو دیگر منتقل کنید. برای این کار شما نیاز دارید تا جدول پارتیشن بندی و بوت رکورد درایور را هم انتقال دهید. این کار خصوصا زمانی مناسب است که بخواهید یک فلش بوتیبل را به یک فلش USB دیگر منتقل کنید. کاری که تنها با کپی کردن فایل‌ها امکان پذیر نخواهد بود.

ایمیج نهایی شامل همه‌ی فایل‌های مخفی و غیر مخفی خواهد بود که در فضای بلا استفاده‌ی درایو قرار دارند. این ایمیج همچنین شامل فضاهای اضافه باقی مانده از فایل‌ها در ویندوز 10 هم می‌شود. در نهایت اگر می‌خواهید فایل‌های خود را به یک درایو USB غیر بوتیبل منتقل کنید، کلون کردن می‌تواند سریع‌ترین گزینه باشد.

 

چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را غیرفعال کنیم؟

 

 

کلون کردن درایو USB

آخرین نسخه از نرم افزار رایگان شرکت Passmark به نام ImageUSB را دانلود کنید. آخرین نسخه این ابزار (در حین نگارش این مطلب) v1.5.1000 است که در اکتبر سال ۲۰۱۹ عرضه شده است. این نرم افزار روی ویندوز نصب نمی‌شود بنابراین سعی کنید یادتان باشد که محتویات فایل زیپ شده را در کدام مسیر ذخیره کرده‌اید.

حالا حافظه USB خود را به کامپیوتر متصل کنید و برنامه را با دو بار کلیک کردن روی ImageUSB.exe اجرا نمایید. وقتی برنامه اجرا شد، فلش خود را از بین گزینه‌های نمایش داده شده فعال کنید.

ایمیج گرفتن از درایو یو اس بی USB

حالا Create Image From USB Drive را انتخاب کنید.

ایمیج گرفتن از درایو یو اس بی USB

گزینه Browse را بزنید تا یک مسیر برای ذخیره‌سازی ایمیج خود ایجاد نمایید. همنین ممکن است بخواهید یک نام برای فایل خود انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که امکان تغییر پسوند فایل یعنی BIN وجود نخواهد داشت.

ایمیج گرفتن از درایو یو اس بی USB

دکمه Create را بعد از انتخاب نام فایل و محل ذخیره‌سازی فشار دهید تا فرآیند ذخیره‌سازی ایمیج آغاز شود.

ایمیج گرفتن از درایو یو اس بی USB

در نهایت گزینه Yes را در پنجره‌ای که اجرا می‌شود انتخاب کنید تا اطلاعات درج شده را تایید نمایید. از زیر بخش Available Options گزینه Post Image Verification به صورت پیش فرض فعال است. با فعال بودن این گزینه، برنامه به طور خودکار پس از انجام فرآیند سلامت فایل را بررسی می‌کند. اگر این بررسی با موفقیت همراه نباشد، باید مجددا فرآیند ایمیج گرفتن را انجام دهید. همچنین می‌توانید با فعالسازی گزینه Beep On Completion از نرم افزار نوتیفیکیشن پایان کار را دریافت نمایید.

ایمیج گرفتن از درایو یو اس بی USB

انتقال مجدد فایل‌های ایمیج به فلش USB

در این بخش به چگونگی انتقال مجدد فایل‌های ایمیج شده به فلش USB خواهیم پرداخت که از لحاظ حجم به طور دقیق به اندازه محل ذخیره سازی اولیه باشند. به طور مثال، اگر ایمیج خود را از یک درایو 128 گیگابایتی گرفته باشید، باید محل جدید ذخیره سازی هم همان ۱۲۸ گیگابایت باشد. در واقع باید دقت داشته باشید که حتی اگر محتوای داخل این فلش قبل از ایمیج گرفتن کمتر از ۱۲۸ گیگابایت باشد، باز هم فایل نهایی ۱۲۸ گیگابایتی خواهد بود چون همانطور که گفتیم حتی حافظه‌های بلا استفاده را هم دربر می‌گیرد.

مثل بخش قبلی دو بار روی ImageUSB.exe کلیک کنید تا برنامه اجرا شود. بعد از اجرا شدن برنامه گزینه Write Image To USB Drive را انتخاب کنید.

ایمیج گرفتن از درایو یو اس بی USB

حالا گزینه Browse را انتخاب کنید تا فایل ایمیج انتخابی که روی کامپیوتر ذخیره کرده بودید را بیابید.

ایمیج گرفتن از درایو یو اس بی USB

پس از آنکه فایل ایمیج شده را پیدا کردید، گزینه Write را فشار دهید تا فرآیند آغاز شود. به یاد داشته باشید که ImageUSB همه محتویات ذخیره شده در USB درایو مقصد را حذف می‌کند و داده‌های مربوط به ایمیج را به آن انتقال خواهد داد.

ایمیج گرفتن از درایو یو اس بی USB

بعد از پایان یافتن فرآیند بهتر است فایل ایمیج را حذف کنید چرا که حجم قابل توجهی از حافظه را به خود اقتصاد می‌دهد. اگر می‌خواهید چند کلون مختلف را به انجام برسانید، یک درایو USB جدید انتخاب کرده و مراحل یاد شده در این بخش را تکرار کنید.

 

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *