نقد و بررسی سرور دل PowerEdge R210

لپ تاپ دل وسترو dell vostro 3591

بررسی سرور دل بنام PowerEdge R210

باوجود اینکه این سرور PowerEdge R210چندین ماه قبل توسط اینتل راه اندازی شده است برای سرورها مدتی زمان میبرد
تا با پردازنده جدیدXeon که به بازار می آید هماهنگ شوند و دل اولین آن هاست.
آخرین ورژنPowerEdge R210 II برای محیط های مختلفی از شرکتهای کسب و کارهای کوچک و متوسط و دفاتر از راه دور طراحی شده است، اما چیزی که مورد تحسین قرار میگیرد ابعاد جمع و جور این سرور است.


PowerEdge R210کوچکترین سرورقابل اتصال به رک با شاسی به اندازه ۴۱سانتی متر عمق می باشد.
این بدین معناست که به آسانی در کف و دیوار کابینت هایرک جا می گیرد. همانند سیستم های استاندارد قابل اتصال به رک ، آن را برای بسیاری از حالت های استقرار مناسب میسازد.

 

طراحی داخلی خوب ، منظم و با دسترسی آسان به تمام اجزای کلیدی.

سرور با ارزانترین و بهترین گزینه ریزپردازنده در دسترس است ، بهترین و ارزانترین ریزپردازنده در حال حاضر یک ریز پردازندهCore i3 باسرعت پردازش ۳٫۱گیگاهرتز است که از نظر قیمت نسبت به دیگر ریز پردازنده های هم رده خود ارائه می شود و همین امر کمک می کند که سرور با قیمت کم کار خود را آغاز کند ،هرچند که این سرور قابلیت پشتیبانی از هفت گزینهXeon E3 را دارد اما با یک ریز پردازنده ۳٫۱گیگاهرتز  E3-1220 معمولا ارائه می شود.


PowerEdge R210  دارای پردازنده ۳٫۵گیگاهرتزیXeon مدلE3-1280 است.
شما تنها برای این امتیاز است که پول زیادی پرداخت می کنید چرا که این ریز پردازنده بالای ۳۹۰پوند
قیمت دارد. کسب و کارهای کوچک و متوسط با توجه کمتر کردن هزینه های خود بهتر است از ریز پردازنده ۳٫۵گیگاهرتزی مدل E3-1240 استفاده کنند چون قیمت این ریز پردارنده ۲۶۰پوند و قیمت آن کمتر از
مدلE3-1280است.


سرور که بسیار محکم ساخته شده پنل های جلویی آن به عنوان یک شبکه مشبک برای بهبود جریان هوا عمل می‌کند.بصورت‌استاندارد سرورهای دل یک پنل تشخیص عیب چهارتایی دارند که توسط چراغهایLED هشدارها را نمایش میدهد اما کنترل پنل LCD همانطور که توسط سرورهایPowerEdge استفاده میشود یک گزینه ویژه به حساب نمی آید.

باوجود ابعاد جمع و جور ، طراحی داخلی آن خوب و مرتب و با دسترسی آسان به تمام اجزای کلیدی است.
یک ویژگی جدیدی که مشتاقیم از آن بشنویم پیشرفت آکوستیک است. مدلR210 اصلی در خنک کردن ریزپردازندهXeon 3400  خود،‌ مشکل داشت و نتیجه آن سر و صدای وحشتناک ناشی از خنک کردن فن
بود که برای دفتر های کوچک نامناسب بود. اما مدلR210 II چهار فن کوچک برای خنک کردن منبع تغذیه و ‌پردازنده دارد اما آنها آهسته تر می چرخند و بنابراین بسیار کم صدا تر هستند.


گزینه‌های‌ذخیره‌سازی‌نسبت‌بهR210‌اصلی‌بهبودیافته‌اند،‌در‌کنار پشتیبان‌استاندارد دو دیسک ۳٫۵ایچSAS یاSATA ، می‌توانید‌سرور‌را‌با‌چهار در گاه درایو ۲٫۵in SFF سفارش دهید. سیستم‌پایه از تراشه اینتلC202 تعبیه‌شده‌ کنترل کنندهSATA استفاده‌میکند و پنج پورت۳Gbit/s SATA2 را فراهم می کند.


گزینه هایRAIDباارتقاء نرم افزارPERCS100دل‌آغاز به کار کرد که تا حداکثر دو درایو را پشتیبانی می کند. اگر از چهاردرایو میخواهید استفاده کنید به یک کارتPERC S300 PCI Express نیاز دارید که از درایو ۳Gbit/s SAS/SATA وRAID 5 پشتیبانی کند. دل درایوهای۶Gbit/s SAS وSSD را ارائه می دهد وبرای این هاشما به کارتPERC H200نیاز خواهید داشت هر چندRAID 5را پشتیبانی نمی کند.


اگر مصرف برق برایتان مهم استXeon E3-1280گزینه مناسبی برای انتخاب نیست.در عقب جفت پورت هایGigabit Ethernet از ویژگیهای غیرمعمول یک سرور رک است- یک پورتeSATA. این ویژگی اجازه برخی امکانات مفید برای گسترش ذخیره سازی خارجی را می دهد اما اگرشما نمی خواهید از آن استفاده کنید، پورت می تواند درBIOS سرور غیرفعال شود.


سرور یک منبع تغذیه تا ۲۵۰وات است همان طور که اندازه گیری های ما نشان داد ، اگر مصرف برق برایتان مهم استXeon E3-1280 انتخاب مناسبی محسوب نمی شود .در بررسی های انجام شده اگر این سرور را به ویندوز ۲۰۰۸R2 تجهیز کنید در زمان بیکاری ۴۴میزان برق مصرفی آن خواهد بود و در اندازه گیری بالاترین میزان مصرف به ۱۳۰وات خواهد رسید که این اوج مصرف آن محسوب می شود.
توسط نرم افزارSiSoft Sandra می توانید هر ۸هسته این پردازنده را به زیر بار برده و این تست را انجام دهید.


همچنین دل پردازنده کم قدرت۲٫۲گیگا هرتزیXeon مدلE3-1220L را ارائه می کند و اینکار را در عملی مشابه سرورlow-profile از یکی از رقبای دل دیدیمدر زمان بیکاری ۲۴میزان مصرف انرژی آن است و در زمان های تحت فشار تنها به ۴۶انرژی برق نیاز دارد.


مدیریت سرور باBMC تعبیه شده آغاز میشود که ارزش محدودی است. دسترسی به اولین پورت شبکه را به اشتراک می گذارد و از راه دور با استفاده از ابزار خط فرمانIPMISH دل قابل دسترسی است اما تنها اجازه میدهد تا قدرت سرور را کنترل کنید.


بهتر است شرکتهای تجارتی کوچک کنترل کنندهiDRAC6 Express را ارتقاءدهند و با پرداخت مبلغ ۵۶یورو اضافه تر از این کنترل کننده استفاده کنند تا ویژگی میزبانی مفیدی به سرور افزوده شود. این کنترل کننده به شما اجازه می دهد تا به راحتی بتوانید از طریق اینترنت به سرور متصل و از راه دور مدیریت بعضی از بخشهای سرور مانند منبع تغذیه سرور را به دست بگیرید.

برای مدیریت از راه دور مبتنی بر وب بهDell’s iDRAC6  نگارشExpress و یاEnterprise نیاز دارید.
کنترل کنندهiDRAC6 مدلExpress دسترسی با اولین پورت شبکه را به اشتراک می گذارد و رابط مدیریت هوشمند وب از راه دور را فراهم می کند. برای نظارت بر اجزای حیاتی و اعلام خطاها هنگام کشف آن
در منبع تغذیه می تواند از طریق ایمیل و کنترل از راه دور، مورداستفاده قرار گیرد.


همچنین دل مجهز به نرم افزارکنسول مدیریت نگارش ۲٫۰است که برای مدیریت کل شبکه ها و همه تجهیزات مرتبط طراحی شده است.
دل برای خود یک جایگاه کوچک خوبی را در بازار سرور رکlow-profile ایجاد کرده است که نهHP نهIBM
چیزی در چنته در این قسمت ندارند و تقریبا در این راستا به برندی کم رقیب تبدیل شده است .

سرورPowerEdge R210 II با وجود اندازه کوچکش چیزهای زیادی را در شاسی جمع و جور خود جمع
کرده است و گزینه های خوب ذخیره سازی و طیف گسترده ای ازویژگی های مدیریت ازراه دور را داراست

جهت سفارش سرورهای دل با واحد فروش دلیران تماس حاصل فرمائید.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید⇓

         فیسبوک دلیران   aparat deliran

کلیدواژه : PowerEdgeدلسرور
مدیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *